KVIEČIU TAVE – PRISIJUNK Į GRUPĘ

Rugsėjo mėnesį yra galimybė prisijungti prie veikiančios psichoterapinės grupės

ATSILIEPIMAS

Grupės narė dalijasi:

„Terapinėje grupėje atsidūriau kiek netikėtai – tiesiog išseko temos individualioje terapijoje ir specialistė, su kuria dirbau tuo metu, pasiūlė daugiau padirbėti su savo socialiniu nerimu. 

Atėjau su vienokiais lūkesčiais, o realybė pasirodė kiek kitokia. 

Tikėjausi, kad bus lengviau atsiverti, kurti santykį su kitais grupės nariais, bet tai tik padėjo atrasti, kiek tai kas vyksta priklauso nuo manęs pačios, mano įdėto noro stengtis ir padarytų žingsnių.

Tikrai negaliu pasakyti, kad išsprendžiau visas savo problemas, bet grupė pradėjo man geriau pažinti save, ypač savo poreikius, greičiau atpažinti iš kur atsiranda mano pyktis, liūdesys.

Išdrįsau parodyti daugiau savo neigiamų emocijų ir būti atviresne, atviriau išsakyti savo intencijas, išsakyti kas darosi su manimi, pabūti „nepatogia“. 

Grupė padėjo šiek tiek labiau susitaikyti su savo „netobula“ puse, atpažinti savo nesaugumą. Nebuvo lengva net ir pagirti grupės narius ar pripažinti, kad jaučiu rūpestį, bet įdėdama pastangų mokiausi daryti ir tai. 

Mokiausi išklausyti, išbūti, paklausti vietoj to, kad siūlyčiau savo sprendimą ir visa tai po truputį perkelti į savo kasdienius santykius. Daug visko įvyko per tuos keletą metų, kuriuos lankiau grupę, bet galiu tik padėkoti sau, kad ryžausi.“

Žmogus gyvena tarp žmonių. Bendravimas mums visiems – gyvybiškai svarbi gyvenimo dalis, apie kurią kartais net nesusimąstome, nes tai taip natūralu, kaip kvėpuoti, valgyti ir mylėti. Tačiau dėl įvairiausių priežasčių išmokstame klaidingų bendravimo įgūdžių, dėl kurių kenčiame, nes sunku susikurti pilnaverčius, laimingus santykius.

Grupė – tai maža tikro pasaulio kopija, kuriai būdingi įprasti žmogaus kasdieniniai santykiai.

Grupė sudaro galimybę pažvelgti į save ir savo problemas kitų akimis.

Grupinėje psichoterapijoje atsiranda puiki galimybė sukurtuose santykiuose tyrinėti savo jausmus, mintis, elgesį, patyrimą bei būdus, kuriais kuriame artimus santykius su kitais žmonėmis (konfliktai darbe, šeimoje, netenkinantys artimi santykiai). 

Grupė sudaro puikias galimybes leisti sau saugiai rizikuojant pabandyti pasielgti kitaip.

Grupėje, saugioje aplinkoje, kurią užtikrina terapeutas bei terapinės taisyklės, susipažinus su kitų žmonių patyrimu, galima giliau ir įvairiapusiškiau pažinti save bei išmokti spręsti savo problemas, o išmokus – perkelti tą patirtį į realų pasaulį ir jau kitaip suprasti kylančius jausmus įprastinėse gyvenimo situacijose, naudoti naujus, grupėje išmoktus, reagavimo ir veikimo būdus. 

Kad ir kokios atrodytų sudėtingos asmeninės problemos, koks stiprus vienišumo ir bejėgiškumo jausmas beslėgtų, žmogus, atėjęs į grupės susitikimą pamato, kad nėra situacijos be išeities. Grupėje dažnai galima sutikti panašios patirties turėjusių asmenų ir ne tik iš jų sulaukti pagalbos, bet ir patiems pasidalinti, patarti, palaikyti, kas ir kuria žmogišką, šiltą santykį.

Grupinėje terapijoje žmogus išmoksta pasitikėti savimi, priimti save tokiu, koks jis yra, geriau suprasti savo bei aplinkinių norus bei jausmus, užmegzti ir išlaikyti santykius, tvarkytis su kylančiomis psichologinėmis problemomis – tiesiog tapti laimingesniu.

PSICHOTERAPINĖ GRUPĖ

Kas gali dalyvauti?

Grupėje gali dalyvauti asmenys nuo 25 iki 45 metų, norintys pamatyti savo pasikartojančius elgesio modelius ir išdrįsti elgtis kitaip, nei iki šiol, ieškoti naujų problemų sprendimo būdų ir čia pat juos išbandyti, išsiugdyti ar susigrąžinti pojūtį, kad aš iš tikrųjų galiu valdyti ir kurti savo gyvenimą ir remtis savimi bei savo poreikiais.

Labai svarbu lankyti visus užsiėmimus.

Dalyvavimo sąlygos

Prieš patenkant į grupę, kiekvienam dalyviui yra skiriamos 2-4 individualios konsultacijos (atrankos susitikimai), kurių metu išsiaiškinami lūkesčiai bei aptariamos darbo grupėje taisyklės.

Atrankinių susitikimų kaina 20 e Grupės sesijos kaina 15 e

Apie grupę

Grupėje 6 -10 dalyvių, grupė atvira – priimami nauji dalyviai.

Užsiėmimai vyksta gyvai 

Kur?

Kaune, Savanorių pr. 206 – 423.

Susitikimų laikas

Antradieniais 18:30 – 20val.

Kas dar svarbu?

Terapinėje grupėje laikomasi pagrindinių principų, kurių dėka sukuriama saugi ir palaikanti atmosfera. 

Tai konfidencialumo, nevertinimo ir nekritikavimo, palaikymo, savo įžvalgų, jausmų ir išgyvenimų išsakymo, atvirumo. 

Patarimai lankysiantiems psichoterapinę  grupę

Dalyvavimas grupėje Tau bus labiausiai naudingas, jeigu dažniau prisiminsi šias taisykles:

Būk susikaupęs (-usi). Dažniau galvok apie tai, ką nori gauti grupėje. Prieš kiekvieną grupės susitikimą atrask laiko paklausti savęs, ko nori šiame susitikime. 

Būk lankstus (-i). Net aiškiai žinodamas (-a), ko nori šiame susitikime, būk pasiruošęs (-usi) priimti ir tai kas neįeina į Tavo planus. 

Nelauk. Kuo ilgiau atidėliosi aktyvų dalyvavimą grupėje, tuo sunkiau bus pradėti. 

Būk „godus (-i)“ darbui. Grupės sėkmė priklauso nuo tavo noro dirbti savo naudai. Jeigu nuola lauksi „savo eilės“ ar bandysi apskaičiuoti, į kokią susitikimo laiko dalį turi teisę, slopinsi savo spontaniškumą ir pamatysi su nusivylimu, kad tavo laikas vis „neateina“. 

Dažniau prisimink jausmus. Dalintis mintimis svarbu, tačiau dar svarbiau kalbėti apie jausmus. Rečiau pradėk – „mano nuomone…“, „aš galvoju…“, o dažniau – „aš jaučiu…“. 

Pilniau išreikš save. Dažnai nedrįstame išsakyti savo mintis ir pasidalinti jausmais, nes bijome pasirodyti netinkamai. Tačiau nepamiršk, kad grupė yra ideali vieta pamatyti, kas atsitinka, kai tu išreiški tai, ką jauti. Jei turi jausmų, susijusių su grupe, būtinai juos išsakyk. Juk yra didelis skirtumas tarp galvojimo sau ir pasakymo garsiai.

Netylėk. Tylėdamas turi žymiai mažiau šansų gauti iš kitų svarbių žinių apie save, be to, kiti neretai mano, kad Tu stebi juos ir vertini. Tylėdamas Tu taip pat atimi iš kitų galimybę pasimokyti iš Tavęs. 

Eksperimentuok. Grupė yra vieta, kur gali laisviau ir saugiau parodyti įvairias savo puses. Pabandęs čia, kai ką po to galėsi perkelti į gyvenimą. 

Nelauk, kol viskas pasikeis staiga. Duok sau laiko pakeisti save ir savo gyvenimą norima linkme. Niekas neįvyksta iš karto. 

Venk patarinėjimo ir klausinėjimo. Už bet kokį patarimą vertingiau Tavo jausmai ir mintys, išsakyti kitam. Klausti reikia taip, kad atvertum kitą žmogų, o ne uždarytum jį ar priverstum gintis. 

Kreipkis tiesiai. Nekalbėk apie esančius grupėje trečiu asmeniu. Visada į kiekvieną kreipkis tiesiogiai. 

Neskubėk su pagalba. Jei kas kalba apie savo skausmingas problemas, neskubėk jį nutraukti ir paguosti. Žmogus auga ir išgyvendamas skausmą – kartais leisk jam tai daryti. 

Duok grįžtamąjį ryšį. Jei kas nors sako ką nors apie Tave, reaguok – nesvarbu, teigiama ar neigiama Tavo reakcija. Tai didina pasitikėjimą grupėje. 

Būk atviras grįžtamajam ryšiui. Priimk įvairias kitų reakcijas į Tave, ne vien tik sau malonias. Tačiau neskubėk per greitai su viskuo sutikti ar tuoj pat viską atmesti. 

Reaguok į grupės terapeutą . Tai darydamas, turėsi didesnę galimybę suprasti savo reakcijas į autoritetus apskritai. 

Neklijuok etikečių nei sau, nei kitiems. Iš karto reaguok, jeigu kas nors į Tave žiūri perdaug vienpusiškai. 

Nuspręsk pats, kiek atsiskleisti

Pritaikyk grupės patyrimą. Bandyk gyvenime taikyti tai, ką sužinojai ir išmokai grupėje.

Registracija

Tel.: 867502465

arba

editospsichologija@gmail.com